Pakti maxhorancë-opozitë për Presidentin, Vasili ironizon Alibeajn: 17 maji polli këlyshin e 18 majit, pa sy e veshë është, ashtu do Rama

57
Sigal

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka ironizuar paktin e arritur sot mes maxhorancës dhe opozitës për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Në një shkrim në rrjete sociale ai e cilësoi këtë pakt, si një “pjellë” të 17 majit 2017.

Postimi i Petrit Vasilit:

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te shkoje ne presidence, qe Rama ta liroje e ta shtrengoje sipas qejfit.

Se rripi pa goje, pa sy dhe pa veshe eshte….tamam sic i duhet Rames.

Këlysh marreveshja e 18 maji do te organizoje me bisht ne shale, me koken poshte dhe e perdhunuar edhe ceremonine e dergimit te Rripit ne presidence siç i ka hije çdo këlyshi.