Nora Malaj ironizon Ramën: Tani edhe kazan ndërkombëtar

447
Sigal

Deputetja e LSI-së Nora Malaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me qëndrimin e kryeministrit për Zërin e Amerikës. Malaj thotë se për kryeministrin Zëri i Amerikës është kazan sepse i përmend shkeljet e ligjit.

Statusi i plotë:

Zbulimi i fundit . Edhe “Zëri i Amerikës” kazane ndërkombëtar sipas KM – Ministër i Jashtëm ??!! Asgjë nuk është më shumë se qesharake , sesa kur dëgjon që edhe “Zërin e Amerikës “,që ka 75 – vjet që flet shqip të quhet dhe etikeketohet “Kazan” ndërkombëtar! Tani Km ka filluar të ndajë kazanin kombëtar dhe ndërkombetar??!!!’ Po pse është kazan , se thotë që sistemi që ke ndërtuar zotrote është korrupsion i gjallë, i faktuar tashmë me zë e figurë, nga kronikat e fundit të shfaqura prej tij. Po pse është Kazan , apo se të gjitha VKM e fundit janë në shkelje me ligjet , që janë nxjerrë dhe se ti e përdorë vendin si cifligari në cifligun që i lanë paraardhësit e tij dhe që kjo media dhe të tjerat i tregojnë aferat me zë e figurë??!!! Tani kazani nuk është vetëm kombëtar po dhe ndërkombetarë! Populli thotë: “ Lumi që mori Vunonë , pse s’mori dhe Qeparonë” … “Kur lapsin e kap injoranti, pushkën krimineli, pushtetin tradhtari, vendi shndërrohet në një xhungël, që nuk mund të jetohet nga njerëzit ! ” No coment!

Zbulimi i fundit . Edhe “Zeri i Amerikës” kazane ndërkombëtar sipas KM – minister i jashtëm ??!! …

Publiée par Nora Malaj sur Mardi 15 janvier 2019