Greqi/ Sot një shqiptar tjeter gjendet i varur ne qeline e komisariatit ne Agios Nikolaos

356
Sigal

Nga Athina Shpetim Zinxhiria

Çpo ndodh me të paraburgosurit shqiptar në Greqi, përse vriten dhe vetvriten…? shteti shqiptar thjesht numëron numrin e të vdekurve në Greqi. Ambasada duhet te ndergjegjësohet nje ore e më parë Sot të martën 15 janar 2019, edhe një TRAGJEDI tjetër ndodhi sot herët në mëngjes në komisariatin Agios Nikolaos kur një I paraburgosur u identifikuan nga policia e varur në qelinë e tij. Për këtë ngjarrje eshtë njoftuar menjëher ndihma e shpejtë EKAB u përpoqën ta shpëtonin të burgosurin, por ishte tepër vonë. Sipas informacionit të parë, ky është një i burgosur i huaj me origjinë shqiptare. Edhe sa te tjere duhet te vdesin qe shteti shqiptar apo hipopotamet e Ambasades te shkojne ne vendin e ngjarrjes per te pare nga afer pse ndodhin keto. Eshte vdekja e dyte Brenda 24 oreve…