Nga Brukseli, Parrock-Ramës/ Po i manipulon shqiptarët me vendimin gjerman

329

Gazetari i njohur në Bruksel Jack Parrock ironizon fort Edi Ramën.

Sipas tij Rama po feston vendosjen e 9 kushteve nga Gjermania dhe falënderon Merkelin duke e manipuluar vendimin gjerman për hapjen e negociatave me BE.

Ja teksti i plote i gazetarit në Twitter:

KM i Shqipërisë @ediramaal po feston si fitore,  kushtet që votoi Bundestagu Gjerman për hapjen e negociatave të vendit të tij me BE.

Ai falenderon #Merkel dhe e manipulon situatën si vullnet të Gjermanisë për të hapur negociatat me BE.

Image