Nano refuzon Kongresin, rrjeti tallet me Ramën

651
Sigal

Teksa është u zhvillua sot Kongresi i PS-së, ajo që u vu re është fakti që ish-kryeministri Fatos Nano nuk ishte i pranishëm.

Ish-lideri i socialistëve ka refuzuar që të shërbejë si një fasadë për Ramën, dhe momentin e vështirë në të cilën ndodhet kryeministri, në një kohë që opozita prej më shumë se një muaji është në shesh

Prania e Nanos në Kuvend u fry nga eksponentë të lartë në PS, të cilët nxituan të thoshin se ai do të ishte i pranishëm në Pallatin e Kongreseve.

Dhe nisur nga ky ‘trumbetim socialist’, në rrjetet sociale kanë nisur talljet me krerët e PS-së të cilët me patjetër e donin prezencën e Nanos në këtë aktivitet, që vetëm Kongres nuk ishte.

Image