Namik Dokle, në dhimbje për Sabit Brokajn: ‘Shokët tanë, vdekja po na i rrëmben…’

110

Pas presidentit Ilir Meta dhe  Namik Dokle ka shprehur ngushëllimet për Prof.Sabitin nëpërmjet vargjeve për heronjtë partizant

Postimi i Namik Dokles

SHOKET TANE VDEKJA PO NA I RREMBEN…

Me shume se kujtdo tjeter nga miqte e mi, atij i shkon perifrazimi i kenges
se njohur partizane…SABIT BROKAJ, njeriu dhe poltikani patriot, me shpirt luftarak,
deputet i vlerave te medha ne sherbim te popullit, minister i paperlyer ne korrupsion,
mjek i shkelqyer dhe human, mik i vyer dhe i dashur!
U ndave nga ne, por ne nuk ndahemi dot nga ti, i dashur SABIT, harrimi nuk do ta
prek emrin tend!