“Monopolizoi ligësinë”, Kryemadhi: Rama nuk mbylli lojërat e fatit, i monopolizoi drejt online

361
Sigal

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemdhi gjatë një interviste për emisionin “Java” në RTSH deklaroi se kryeministri Rama nuk i ka mbyllur lojërat e fatit, por i ka monopolizuar ato, drejt një dore.

Pyetje: A nuk është edhe ky një progres?

Kryemadhi: Jo nuk është progres. Ky është monopol. Monopolizoi në dorë ligësinë. Pra në qoftë se Fatos Nano ishte i lig për veten dhe familjen e tij, që luante bixhoz, për xhepin e tij, pra ishte i keqi i vetes. Kush luan bixhoz, për mua, ose kush pi alkol e të tjera është i keqi i vetes së vet. Për mua është i keq ai që i nxit të tjerët që të shkojnë drejt asaj rruge. Dhe zotëria në fjalë që thoni ju nuk i mbylli, i monopolizoi në një dorë. Sepse sot mos prisni që njerëzit të shkojnë të futen në dyqan dhe ta shikojnë që ky hyri, sikur të shohin një burrë që shkon në një shtëpi të dritave të kuqe. Ky çfarë bëri? Sot po luan fort që të luhet drejt online-t, pavarësisht se situata ekonomike e të tjera gjëra e bëjnë të pamundur.