MEME/ “Shpërthen” rrjeti nga refuzimi arrogant nga Ramës

198
Sigal

Duke marrë shkas nga refuzimi arrogant nga ana e kryeministrit i apelit të Komisionerit për Zgjerimin që të pritet opinioni i Komisionit të Venecias lidhur me ndryshimet e njëanshme të Kodit Zgjedhor nga mazhoranca, rrjeti ka shpërthyer në reagime të forta, duke krijuar madje “Meme” me argumentet e fshehura të Edi Ramës se pse e refuzon me forcë ekspertizën ndërkombëtare për Kodin Zgjedhor.

Një meme e tillë është dhe kjo me tekst:

“Jo në Venecia Jo

Se mbytem nga mashtrimet e mia!”