Manastirliu: Mbërrijnë nga Turqia edhe 8 tonë pajisje mjekësore

93

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njofton se kanë ardhur nga Turqia në Shqipëri 8 tonë pajisje mjekësore.

Teksa publikon video të ndihmave nga avioni, ministrja thekson se kjo rrit stokun e materialeve të mbrojtjes së stafit mjekësor, që po lufton në frontin e parë kundër COVID-19.

🔴 Edhe 8 tonë pajisje mjekësore kanë mbërritur në vend duke rritur stokun e materialeve të mbrojtjes personale të stafit mjekësor dhe infermieror që po luftojnë në frontin e parë kundër 🤜Covid-19🤛”, shkruan Manastirliu.

 

🔴 Edhe 8 ton pajisje mjekësore kanë mbërritur në vend duke rritur stokun e materialeve të mbrojtjes personale të stafit mjekësor dhe infermieror që po luftojnë në frontin e parë kundër 🤜Covid-19🤛

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Freitag, 27. März 2020