Manastirliu: Në Shqipëri kanë ardhur 8 tonë pajisje mjekësore nga Turqia

204
Sigal

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se në Shqipëri kanë ardhur 8 tonë pajisje mjekësore nga Turqia.

Teksa publikon video të ndihmave nga avioni, ministrja thekson se kjo rrit stokun e materialeve të mbrojtjes së stafit mjekësor, që po lufton në frontin e parë kundër COVID-19.

“ Edhe 8 tonë pajisje mjekësore kanë mbërritur në vend duke rritur stokun e materialeve të mbrojtjes personale të stafit mjekësor dhe infermieror që po luftojnë në frontin e parë kundër Covid-19”, shkruan Manastirliu.

🔴 Edhe 8 ton pajisje mjekësore kanë mbërritur në vend duke rritur stokun e materialeve të mbrojtjes personale të stafit mjekësor dhe infermieror që po luftojnë në frontin e parë kundër 🤜Covid-19🤛

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Freitag, 27. März 2020