Maliqi këshillon Erion Veliajn: Kujdes nga Kalorësi i Rilindjes

348
Sigal

Deputeti Lefter Maliqi, ”këshillon” kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj që të ketë kujdes nga kalorësi i Rilindjes dhe fjalën e ka për kryeministrin Edi Rama. Maliqi thotë se kështu Rama ka bërë me ish-kryetarë bashkish, të cilit sipas tij, pasi i shtrydhi, sot enden dyerve të Gjykatave.

Postimi i plotë

Lali Eri mbahu fortë se shpetove me 30 Qershorin por sështë cudi, pasi të shtrydhi mire siç beri me ish-kryebashkiaket Dako, Gjika qe po enden dyerve te Prokurorive, Gjykatave dhe Spitaleve apo sic la rrugeve ish-kryebashkiaket Baftjar Zeqo i Fierit, Adriatik Brace i Ersekes, Syrja Ormenaj i Ures Vajgurore, Roshin e famshem te Kavajes e shume te tjere.

Pa permendur ish-ministra si Xhafa, Bushati, Tahiri, Kodheli, Ahmetaj, Gjiknuri, Lindita Nikolla etj, ish-deputet si Ndoka, Çuko, Qifja etj si dhe plot figura te shquara ne PS si Dade, Dokle, Blushi, Hafizi, Leskaj etj.

Apo ish-ministri me i sukseshem i financave i qeverive socialiste i cili po pret (gijotinen) nga Skenderbeu i mamices qe spo e le as te aderoj ne radhet e PS. Kujdes nga Kaloresi i Rilindjes Lali Eri?