“Iu përvesh LSI-së bashkë me Ramën”, Berisha i përgjigjet Bashës për ndryshimet kushtetuese: Me 44 vota do e ndryshosh kushtetutën ti?!

66
Sigal

Do kërkoj falje sepse mijëra prej jush kanë mbështetur Bashën pse e ka mbështetur Sali Berisha. Ju garantoj që ccdo gjë që keni menduar ju për të, ccdo të vërtetë që keni sjellë në zyrën time. Ju përveshën të dy LSI-së, pasi Edi Rama i tha ‘Luli është ccun i mirë’. Zbritën në nivelin më minimal në historinë e PD-së. Dolëm shtojcë e PS-së. Del një ditë kryetari i opozitës, ish kryetari i opozitës, dhe thotë do ndryshoj kushtetutën. Po ku i ke votat t’i për ndryshimin e kushtetutës. Ti ke vetëm 44 vota. Si do e ndryshosh ti kushtetutën kur s’ke vota?