Haxhi Isufi: Nuk do të shkoj në Amerikë, se kam fobi avionin

324
Sigal

E dashura dhe e respektuara Yuri Kim!
Une qe po ju shkruaj jam nje qytetar i thjeshte qe e dua Ameriken, jo sot por dhe ne kohen kur ketu nuk ka pasur Ambasade Amerikane. E shikoj qe Ju per dite jeni aktive ne media dhe ekrane duke pozuar e punuar qe punet tona te rregullohen me mir. Per kete une kam nje propozim te thjeshte( besoj se e ka çdo Shqiptar i Majte dhe i Djathte.) Kur u hodh idea e reformes ne Drejtesi ajo u votua nga 140 deputete. Qe te rregullohen punet dhe te qetesohen gjakrat politike une po ju drejtohem me kete pyetje-propozim;
-Kur SHBA do te kerkoje qe te behet vettingu per politikanet ne Shqiperi,nga viti 1992 e deri me sot? A do ta votojne politikanet tane kete ligj? Ndryshe ato qe po behen sot mua me duken lufte mes bandave,dhe jo drejtesi e mirefillte.Vettingu i politikaneve do te nxjerre NON GRATA, doktorin, infermierin, kuzhinerin, shoferin, berberin, kapterin, financierin, byrazerin dhe esmerin.
Haxhi Isufi
Nje Mik qe do shume Ameriken por qe nuk do te shkoje kurre ne Amerike se e ka fobi Avionin.