GJKKO vendos ”arrest shtëpie” për ish-zv/ministren e Brendshme, Rovena Voda

201
Sigal

Rovena Voda ish zv/ministre e Brendshme raportohet se është ndaluar nga SPAK në akuzën e korrupsionit.

Sipas dokumenteve, Rovena Voda mësohet se u ka marrë vlera monetare dy personave me qëllim për të ndikuar në mënyrë të paligjshme te persona të tjerë që ushtrojnë funksione publike.

Vendimi është marrë pas një hetimi ku del që Voda ka marrë para dhe të mira materiale nga Majlinda Hasani dhe Florida Beu.