Garda kontrolle deputetëve të opozitës, shpërthen Ina Zhupa: Hapni rrugën! Po s’pati gjë në çantë çfarë do të bëni?

30
Sigal

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa është ndalur për kontroll nga punonjësit e  Gardës. Pasi asaj i kaloi çmata në skaner, iu kërkua sërish që ta hapte, dhe kjo gjë u kundërshtua nga deputetja Zhupa.

Debati:

Punonjësit e Gardës: Kalojë prapë në skaner

Zhupa: Kam dy vite deputete dhe s’më ka prekur kush sendet personale.  Nuk bëhet llaf të hap çantën.

Dogjani: A e kaloi në skaner?!

Zhupa: Po nuk pati gjë, ca do bëni? Do hani…Hape rrugën, nuk e hap cantën. E kalova në skaner.