FOTO+VIDEO/ Ruçi i ndërpret fjalën, opozita vendos të protestojë, ja pamjet

589
Sigal

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka marrë fjalën në nisjen e punimeve të Kuvendit.

Por si zakonisht, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka ndërprerë fjalën e Bashës, kur ky i fundit po akuzonte Edi Ramën dhe Fatmir Xhafajn.

Duke folur në foltoren e kuvendit kryetari i opozitës Lulzim Basha, tha se kjo është një përpjekje e dëshpëruar pasi kemi të bëjmë me një fasadë parlamentare, një teatër kukullash.

E vërteta është se Kushtetuta ka rënë, se Kodi i procedurës Penale ka rënë dhe në ato të lëna bosh sot nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, janë për faqe të zezë.

Pas këtyre deklaratave të Bashës, kreu i Kuvendi ka vendosur të ndërprerë fjalën e kreut të PD-së, me arsyetimin se mbaroi koha.

Pas kësaj, deputetët e opozitës i janë bashkuar kryetarit Basha dhe kanë shpallur dhe një pankartë në ambientet e parlamentit.