‘Foltorja’ e zjarrtë e Devollit/ Qindra demokratë presin Berishën, ja kush e shoqëron ish-kryeministrin

165
Sigal

Një atmosferë e zjarrtë është rezervuar nga qindra demokratë të Devollit për ‘foltoren’ e radhës së ish-kryeministrit Sali Berisha në këtë qytet.

Në mbështetje të Kuvendin Kombëtar të PD në datë 11 dhjetor janë shumica e delegatëve të këtij qyteti, si dhe kryetari i degës apo ish-deputetë të zonës.

Të pranishëm në këtë foltore janë, kryetari i dëgës Ersekë Albert Miza, ish-deputeti Florjon Mimo, ish-deputeti Klevis Balliu, deputeti Edmond Spaho, ish-presidenti Bujar Nihani, ish-deputetja Elena Qirici, Viktor Duro kryetar i degës, ish-kryetari i komunës