Faktet si gënjen Rama/ Vasili: Ç’do lloj page në Shqipëri është më e ulëta në Ballkan

32
Sigal

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka hedhur poshtë deklaratën e dy ditëve më parë të kryeministrit Rama se Shqipëria zë vendin e tretë në rajon për pagën minimale.

Në një postim në facebook, duke faktuar me shifrat e të dhënave të pagave te Ballkanit, nga ku Shqipëria shihet të renditet e fundit në rajon, Vasili nxjerrë hapur genjeshtrën e kryeministrit duke shkruar se  ‘vetem nje mashtrues si ai ka kurajon të genjejë qytetarët’.

Postimi i plotë i Vasilit:
Ja faktet se si genjen Rama per pagat! 

Çdo lloj page eshte ne Shqiperi eshte me e ulta ne Ballkan.

Keto jane te verteta zyrtare, qe dihen boterisht. 

Po Rama ka kurajon, qe vetem nje si ai ku mashtruesi dhe injoranti behen bashke, qe te genjeje. 

Ja ku i keni tabelat e pagave!!

 Perçmoni dhe perbuzni cdo gje, qe mashtruesi nxjerr nga goja sepse vetem genjen.

Image

Image

Image

Image

Image