Denoncimi ‘bombë’/ Zyrtarët e lartë të Rilindjes mbjellin drogë në mes të fshatit, policia hesht! Emrat

95

Lidhjet e rilindasve me drogën dhe hashashin duket s ejanë shumë të forta, pasi pas çdo parcele del një emër i lidhur fort me pushtetin.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim të një qytetari nga Vlora, i cili tregon se kryeplaku i fshatit Tragjas, sekretari i PS-së dhe kryetari i PS-së kanë parcela hashashi dhe nuk preken nga policia.

Ja postimi i Berishës:

Udhëheqësit e narkopartisë, zotërit e plantacioneve të hashashit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Mirembrema doktor ! Droga paraqitet e mbare sivjet nen kujdesin e Rilindjes ! Ne fshatin Tragjas te Vlores kryeplaku i fshatit Mezin Ramohito njekohesisht edhe sekretari i PS sebashku me kryetarin Baco Gaço kontrollojne gjithe drogen , ky i fundit eshte edhe punonjes i pyjores . Kane mbjelle droge mu ne mes te fshatit dhe lart ne mal ne vendin e quajtur Stani i Keke . Ju thone fshatareve se edhe ju mund te mbillni por duhet te paguani tek ne se kete vit Rilindja do te lejoje mbjelljen se i duhen votat! Po te fitoje Rilindja droga do te jete e lire per kedo . Kjo eshte propaganda e tyre . Gjithe te mirat doktor !