Braimllari: Fusha e Korçës përballet me papërgjegjshmërinë dhe arrogancën e qeverisë, fermerët në mëshirë të fatit

73

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria.

Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri në fushën e Korçës, Braimllari shkruan se banorët po përballen çdo ditë me papërgjegjshmërinë e institucioneve shtetërore dhe me degradimin e kësaj qeverie.

Fusha e Korçes perballet me papergjegjshemeri dhe arrogancen e qeverise, fermeret ne meshire te fatit

Banoret e fushes se Korçes po perballen çdo dite me papergjegjshmerine e institucioneve shtetore dhe me degradimin e kesaj qeverie. Eshte hera e trete qe te mbjellat e kesaj zone prishen brenda dy muajsh nga renia e bresherit dhe fermeret nuk marrin asnje ndihme nga qeveria. Qeveria Rama ka degraduar bujqesine duke e kthyer ne bujqesi klienteliste ne sherbim te oligarkise. Sot fermeret e fushes se Korçes kane nevoje per mbeshtetje reale per evidentimin e demeve dhe per subvencione me qellim qe produkti dhe djersa e tyre te mos shkoje dem.

Fusha e Korçes perballet me papergjegjshemeri dhe arrogancen e qeverise, fermeret ne meshire te fatitBanoret e fushes…

Gepostet von Endrit Braimllari am Mittwoch, 5. August 2020