Berisha: Populli i vendosur të mbrojë Kushtetutën dhe të përmbysë narkoshtetin dhe puçin e tij

185

Ish-kryeministri dhe ish Kryetarii i PD ,Prof.Dr. Sali Berisha komenton protestën e shqiptarve në 2 Mars, për mbrojtjen e Kushtetutës, e cila rikthehu në memorien e mbarë popullit lëvizjen e Dhjetorit 1990 për Liri-Demokraci.

Ja postimi i plotë i Dr.Berishës:

Populli i vendosur te mbroje kushtetuten dhe te permbyse narkoshtetin dhe puçin e tij!

Nderim te madh 500.000 qytetareve qe i dolen zot kushtetutes ne Tirane dhe i futen tmerrin ne shpirt dhe lepurin ne bark narkoshtetit dhe kreut te tij puçistit Edvin Mafise. Rama ik! Fitore! sb