Basha mesazh solidariteti: Jemi pranë bashkëqytetarëve tanë

400
Kreu i PD, Lulzim Basha ka shprehur solidaritetin për tragjedinë që ndodhi në Itali. Ai ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave dhe u ka uruar shërim sa më të shpejtë të plagosurve. “Dhimbje dhe solidaritet me popullin italian dhe qeverinë italiane në këto momente të veshtira që la pas termeti i fuqishëm në orët e para të mengjesit të sotëm. Jemi pranë familjeve të bashkqytetarëve tanë dhe ju urojme shërim sa më të shpejtë të plagosurve. Ngushellime familjeve të viktimave. Mendimet dhe lutjet tona jane me te lenduarit dhe familjet e viktimave”.
Sigal