Armand Shkullaku: Nëse Basha bën marrëveshje me Ramën, shqiptarët t’i hedhin molotovë në shtëpi

742
Sigal

Analisti Armand Shkullaku, i ftuar në emisionin “Opinion”, ka komentuar votimet e 30 Qershorit dhe rezultatin që ato prodhuan. Shkullaku tha se sot, shqiptarët mund ta shohin Edi Ramën ashtu siç është në të vërtetë, një autokrat dhe se opozita nuk shërben më si fasadë.

Nga ana tjetër, Shkullaku u shpreh se nëse Lulzim Basha do të bëjë marrëveshje me Edi Ramës, njëlloj si marrëveshja e 17 Majit 2017, pas çadrës, atëherë qytetarët, molotovët që kanë hedhur gjatë protestave, duhet t’i hedhin në shtëpinë e Lulzim Bashës.

“Nëse do të kemi një 17 Maj të dytë, pra nëse Basha bën marrëveshje me Ramën, molotovët duhet të hidhen në shtëpinë e Lulzim Bashës”, u shpreh Shkullaku.tpz.al