Rama shpëtoi Bashën/ Ironia e Bushatit: Përsëri RILINDJA ka 100 deputetë, do na marri malli për Kërperatat dhe Jenisherin

3766
Sigal

Analisti Andi Bushati ka ironizuar ndërhyrjen e Policisë së Shtet në protestën e PD-së, pas kërkesë së Lulzim Bashës drejtuar institucionit të rendit, që ta marrë nën mbrojtje sepse i rrezikohej jeta dhe të shmangej gjakmarrja.

Bushati shkruan se sot Rilindja ka përsëri 100 deputetë, sic i kishte deri në Shtatorin e kaluar, dhe se do të na marrë malli për gafat e Jenisherit apo një ish-deputeteje tjetër.

Statusi i Bushatit:

Tani Rilindja prap me grup parlamentar me mbi 100 deputete. Do na marri malli per Kerperatat dhe Jenisherin.