‘Para është sprova e 6 marsit’/ Bushati: Si skutha…Leck-opozita gati të votojë sipas urdhërit të Ramës

256
Sigal

Analisti Andi Bushati ka reaguar ashpër ndaj deklaratave ‘pro’ të opozitës në lidhje me zgjatjen e afateve për organet e vetingut, duke votuar kështu sipas urdhërit të Ramës që në shtator.

Në postimin e tij në Facebook, Bushati thotë se ikën dhe alibitë që e kushtëzonin me 3  ndryshime të tjera kushtetuese, por më e keqja sipas analistit është po e bëjnë si skutha, po folur dhe pa debatuar.

Bushati shprehet se ngushëllimi i vetëm në këtë rast është sprova e 6 marsit, e cila do të ndajë fatet politike në vend.

Postimi i plotë i Andi Bushatit:

Lecke-opozita po behet gati te votoje zgjatjen e vettingut sipas urdhrit te Rames qe i tha ne shtator: “Marsh shkoni votoni”. Me sa duket iken dhe alibite qe e kushtezonin me 3  ndryshime te tjera kushtetuese.

Me e keqja po e bejne si skutha, po folur dhe pa debatuar. Ngushellimi i vetem: para eshte sprova e 6 marsit