DASHI
Të përgjithshmet: Kjo javë shoqëria dhe aftësia juaj do të arrijnë nivele të larta. Në përgjithësi, besimi që keni dhe guximi juaj për ndryshime dhe inovacione, do jeni me humor të lartë. Do të merreni me veprime publike, sociale, të cilat do t’ju japin përfitime të shumëfishta për sa i përket imazhit të vetvetes dhe pranimit nga mjedisi juaj. Do të keni shumë sugjerime për daljet me miqtë dhe njohjet që do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të rehatshëm.
Parashikimet në dashuri: Nga ana sentimentale, do të jeni shumë të favorizuar dhe do të keni mundësi të korrigjoni të gjitha problemet që kanë lindur në marrëdhënien tuaj dhe krijuan një ndjenjë të ftohtë mes jush dhe bashkëshortit tuaj. Organizimi i një udhëtimi të shkurtër do t’ju sjellë më afër dhe do të rindezni marrëdhënien tuaj! Ju që nuk keni një partner do të kaloni momente të mahnitshme me miqtë, do të flirtoni dhe ndjeni hijeshinë dhe kujdesin e verës që ju mbush. Së shpejti shigjetat e Afërditës do t’ju udhëheqin në një marrëdhënie të qëndrueshme.
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale përjetoni një periudhë të punës dhe veprimit intensiv. Puna juaj do t’ju shpërblejë me fitime dhe përfitime ekonomike që do t’ju aktivizojnë akoma edhe më shumë. Zhvillimi i një klime konkurruese mund të sjellë një lëvizshmëri të vështirësive në marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj, por gjithmonë arrini të vendosni gjërat në një rregull dhe kjo ju justifikon!

DEMI
Të përgjithshmet: Në përgjithësi kjo javë do të jetë shumë e komplikuar për ju, meqenëse Hëna e Plotë në shenjën tuaj do t’ju shkaktojë kontradikta të mëdha në disa fusha të jetës suaj për shkak të vetëvendosjes suaj dhe mërzinë tuaj. Ju do të merrni pjesë në disa ngjarje që do t’ju sjellin përfitime shoqërore dhe personale. Një person nga jashtë shtetit do t’ju takojë dhe do kontaktoni me njerëz që do luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin tuaj shoqëror. Mundohuni të mos ballafaqoheni me njerëz të familjes tuaj, sepse kjo do t’ju sjellë tensione që do t’ju lëndojnë.
Parashikimet në dashuri: Në fushën sentimentale ju që keni pasur marrëdhënie me vështirësi kohët e fundit, do të keni shumë grindje që mund të shkaktojnë një situatë kaotike dhe të dëshpëruar që do dëshironi të largoheni për pak nga gjithçka që ju shtyn në mënyrë të padurueshme. Ju që nuk keni partner atëherë situata që do të kaloni do të jetë në anën tuaj, dhe do të favorizoni, pasi shumë do të jenë flirtimi që do t’ju fitojnë! Parashikimet profesionale: Çdo gjë në fushën tuaj profesionale duket se po merr rrugën e duhur, bashkëpunime të reja, ndryshime që do sjellin përfitime ekonomike duket të vijnë mirë këtë javë! Përpiquni të përfitoni qetësinë ekonomike që do të keni këtë periudhë dhe do bëheni parashikues pasi çdo ditë nuk është e diel, prandaj mos bëni shpenzime të kota që do t’ju nxjerrin jashtë planeve.

BINJAKET
Të përgjithshmet: Këtë javë me Hënën e Plotë që po zhvillohet tek Demi më 24, në përgjithësi do të merreni me gjëra që nuk janë prioriteti juaj i parë por nëse nuk i bëni do të ndjeni keqardhje dhe keq me veten. Do t’i jepni përparësi zgjidhjes së nevojave që kanë të bëjnë me çështjet familjare dhe problemet. Ndërkohë veprimi juaj social do t’ju japë kënaqësinë që meritoni. Daljet me miqtë do ju relaksojnë, por nuk do të keni polemika që do t’ju bëjnë të shikoni më thellë dhe disa gjëra.
Parashikimet në dashuri: Në fushën sentimentale, keni shumë probleme me bashkëshortin tuaj, sepse ka disa çështje që i mbani të fshehta. Por mos e humbni shpresën! Do të bisedoni për ta me ndershmëri do të sjellë rezultate që do t’ju japin gëzim dhe qetësi. Propozoni një udhëtim të shkurtër bashkëshortit tuaj dhe bejani të qartë duke e pare në sy të gjitha çështjet që ju kanë shqetësuar. Ju që deri më tani preferoni lirinë tuaj shumë shpejt do të ketë surpriza dhe zhvillime nga një person që prej kohësh ju ka interesuar, do ju afrohet dhe prej aty do të filloni diçka shumë intensive, të fuqishme dhe unike.
Parashikimet profesionale: Në fushën profesionale do të jeni shumë afër kolegëve tuaj dhe do të keni shumë kontakte. Intimiteti me kolegët tuaj mund të arrijë nivelin e t’ju tregojnë disa sekrete rreth investimit në punë, planet e ardhshme dhe bashkëpunimet. Mos nxitoni në asnjë nga planet tuaja për të bërë lëvizje të shpejta për shkak të çështjeve familjare-financiare që keni në këtë kohë.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Optimizmi dhe gjallëria këtë javë nuk do ju interesojë, duke ju dhënë përsëri oreksin për krijimin dhe transferimet. Ju do të hapeni në një grup miqsh dhe njohjesh, ndërkohë do rrisni shumë rrethin e njohjeve tuaj. Çështjet familjare do të vijnë në ballë për të kërkuar zgjidhjen e tyre nga ju dhe aty duket se ata do të merren me ta me lehtësi dhe qetësi të madh.
Parashikimet në dashuri: Në fushën sentimentale, kujdes shumë se si të trajtoni situatën që do ndodhë me bashkëshortin tuaj. Mos i flisni gjithë kohën për problemet dhe ankesat tuaja, sepse e njëjta gjë kalon nëpër një periudhë shumë të vështirë dhe nuk do jetë e pamundur që do të ketë një grindje që ndoshta do të ngrejë nervat tuaja, nëse nuk e trajtoni me logjikë ndoshta mund të prishet fortë dhe lidhja juaj. Megjithatë, nëse i tregoni dashurinë tuaj, marrëdhënia juaj do të përfundojë në qetësi dhe relaksim dhe do të ngrohet përsëri nën kujdesin e Afërditës. Ju që jeni vetëm dhe vërtet nuk mundeni, bëni durim,  ka shumë të mira që ju mbushin në fushën tuaj sentimentale me hyrjen e një dashurie shumë të fortë në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: Në fushën profesionale, duhet të jeni më të kujdesshëm me ato që bëni. Mos u mundoni të shmangni situatat, flisni sinqerisht dhe drejt. Nëse punoni me zgjuarsi situatat, do të jeni në gjendje të përfitoni nga udhëtimet e biznesit dhe do të keni një përmirësim të madh në fushën tuaj financiare.

LUANI
Të përgjithshmet: Kjo periudhë është e gjithë e juaja! Do t’ju jepen shumë mundësi për të joshur dhe për të ndriçuar publikun. Gëzimi dhe gjallëria juaj që keni është edhe kjo një arsye tjetër që do të shtyni veten në krye. Njohja juaj e mjedisit tuaj shoqëror, aftësia juaj për të mbajtur të gjitha balancat e mundshme edhe në situata të vështira të kësaj jave do të justifikojë ju në të gjitha anët. Daljet me miqtë dhe familjen do të fitojnë interesin tuaj.
Parashikimet në dashuri: Në fushën sentimentale, ka disa gjëra që ende nuk janë zgjidhur por në një kohë ata do të zgjidhen, bëni pak durim, mjafton të bëni kujdes në hapat tuaj në afrimin e bashkëshortit tuaj! Ka nevojë për vëmendje dhe qetësi, ndryshe harrojeni atë! Ju që jeni beqarë mos humbisni optimizmin tuaj, pasi lajmet janë emocionuese për ju!
Parashikimet profesionale: Në fushën profesionale, gjërat janë veçanërisht të favorshme për sa kohë që dini se si të luani lojën. Mundësitë e reja profesionale dhe sfidat do t’ju japin shtysë për të menduar shumë seriozisht në lidhje me perspektivën e një sipërmarrje të re biznesi. Kujdesuni për bashkëpunimin tuaj me kolegët tuaj, mos u bëni absolut sepse krijoni probleme për ju dhe për të tjerët. Në financat tuaja do të keni një favor që do t’ju japë lehtësim të madh pasi këtë kohë keni hapur shumë fronte dhe obligime.

VIRGJERESHA
Të përgjithshmet: Asgjë nuk lini në fatin e tij, prandaj dhe çdo gjë është miqësore me ju. Natyra juaj e vërtetë, sinqeriteti dhe qartësia ju bëjnë të fitoni simpatinë e njerëzve tuaj të dashur dhe kjo ju mbush me kënaqësi dhe gëzim. Në një nivel familjar, përmirësimi i marrëdhënieve do të ringjallë moralin tuaj, ndërkohë një person nga e kaluara do të jetë një prani e mrekullueshme gjatë verës, pasi daljet dhe argëtimi do të monopolizojnë interesat tuaja.
Parashikimet në dashuri: Aftësia e partnerit tuaj për t’ju dhënë gjithë dashurinë që ju nevojitet ju bën të ndiheni të sigurt dhe kjo është për ju një pikë kryesore në marrëdhënien tuaj. Këtë javë do të gëzoni ndjenjën e fundit të dashurisë, pasi marrëdhënia juaj fiton gjithnjë e më shumë në nivelin e evolucionit dhe mendimit të formalizimit, pasi që tani është testuar për një kohë të gjatë. Dyqani që është fiksuar si ide në mendjen tuaj … së shpejti do ta shihni atë në sytë tuaj! Ju që jeni beqarë dhe ndiheni të qetë, sigurohuni që të mirat po vijnë, mos e nxitni kohën, vetmia ju ndihmon të flisni më shumë me veten. Shijoni qetësinë tuaj me daljet me miqtë dhe karikoni bateritë tuaja!
Parashikimet profesionale: Profesionalisht dalloni praktikën në zgjidhjen e problemeve që lidhen me punën dhe zhvillimin e saj. Këtë javë do të bëni hapa të rëndësishëm dhe duke ndjekur instinktet tuaja, do të përparoni në masë të madhe të qëllimeve tuaja dhe planeve tuaja profesionale. Një udhëtim do t’ju bëjë edhe më të sigurt dhe vendimtar në marrjen e vendimeve. Kujdes financat tuaja, mos u hapni, kohët janë të vështira, bëni ekonomi!

PESHORJA
Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë shumë e rëndësishme dhe vendimtare për ju, pasi propozimet e reja, sfidat do t’ju fitojnë. Gjendja juaj do të jetë e mirë dhe do t’ju sjellë shumë buzëqeshje. Do të gjeni kohë për t’u çlodhur dhe për të pushuar,  të shpëtoni nga rutina e përditshme dhe të shijoni momentet me miqtë. Shmangni grindjet me njerëzit në mjedisin tuaj të familjes pasi nuk do ju çojë asgjëkundi dhe do t’ju nxjerrë nga programi juaj!
Parashikimet në dashuri: Kushtoni më shumë vëmendje bashkëshortit tuaj dhe ankesave të mundshme që do ju shprehë. Dëgjojeni me vëmendje, ai ka nevojë dhe ju do ndiheni më mirë sepse do të jepni zgjidhje që do ju kënaqë të dyve. Një udhëtim i shkurtër do të jetë një perspektivë e mirë për rinovimin në marrëdhënies tuaj! Ju beqarët e shenjës, jeni të qetë dhe së shpejti personi që pushton jetën tuaj do të hyjë në çdo fobi dhe mëdyshje. Përgatituni për të jetuar dashurinë e madhe të jetës suaj. Parashikimet profesionale: Jeni shumë të shkathët dhe të shpejtë për të gjetur që nga fillimi të keqen dhe vështirësitë për një lëvizje të mundshme profesionale. Paraqitja juaj do t’ju udhëheqë përsëri në vendimet e duhura, ndërkohë që një udhëtim biznesi ju premton perspektiva të reja për mënyrën se si veproni ndërkohë do të rrisni dinamizmin tuaj. Financat tuaja përmirësohen, por shmangni të jepni para sepse rrezikoni të humbisni!

AKREPI
Të përgjithshmet: Shoqëria juaj këtë javë do të shkojë në nivele shumë të larta, pasi daljet, pjesëmarrje në ngjarje, marrëdhëniet me publikun do të rrisin fuqinë e profilit tuaj. Gjendja juaj është shumë e mirë pasi vazhdimisht niset nga pranimi dhe pretendimi juaj përreth. Edhe njerëzit që përpiqen t’ju pengojnë planet dhe qëllimet tuaja, i përballoni me një buzëqeshje. Netë të relaksuar me miqtë dhe shokët do ju çlodhin dhe do ju relaksojnë! Shijojeni!
Parashikimet në dashuri: Jeni në një nivel shumë të mirë në marrëdhënien tuaj. Gjithçka duket se është trajtuar me shumë urtësi dhe partneri juaj tregon kënaqësinë dhe gëzimin që ndjen. Dashuria juaj është e fortë dhe e fuqishme, por komunikimi juaj ka fituar rrugët e një bashkimi të vërtetë dhe efektiv. Së shpejti do të mendoni për hapin e ardhshëm … në një kishë ose në një sallë bashkie! Ju që kërkoni në gjithë turmën,  nuk duket se dëshironi lidhje, por ju tërheq magneti i aventurës, nëse hapni sytë tuaj do të shihni se rreth jush sfidat janë shumë!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, edhe pse këtë javë do të ketë një sjellje të veçantë nga ana e kolegëve, do duhet disa herë të bëni sikur nuk keni dëgjuar ose nuk keni parë. Shmangni fjalët ose lëvizjet që do t’ju ekspozojnë, por keni arritur të përmirësoni financat tuaja. Është një arsye që ju bën të buzëqeshni, prandaj mos i lini vogëlsirat e të tjerëve të prishin disponimin tuaj për asnjë arsye!

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Atmosfera juaj dhe energjia juaj pozitive e bëjnë të ndiheni këtë javë plot kënaqësi dhe gëzim. Ditët do të rrjedhin me përvoja të pasura në marrëdhëniet shoqërore, pasi ju do të bëni njohje të rëndësishme që do t’ju sjellin dobi në të ardhmen. Shmangni tensionet me njerëz në mjedisin tuaj familjar dhe shërbeni në dalje me miqtë që ju bëjnë të relaksoheni! Mos u brengosni me gjëra që ju lodhin. Meritoni të buzëqeshni!
Parashikimet në dashuri: Dëshironi të zhvilloni marrëdhënien tuaj, ëndërroni hapin e ardhshëm dhe jeni gati ta rekomandoni atë tek bashkëshorti juaj, si një person me fantazi dhe energji intensive, është një ide e mirë të sugjeroni një udhëtim ndërkohë shijoni të dy perëndimin e diellit dhe shprehni dëshirat tuaja. Ju që jeni beqarë aq sa nuk doni të lidheni ndaj marrëdhënieve dhe situatave të tjera, shijoni flirtimin që nuk është pak dhe kur të ndiheni gati të lidheni, dijeni se nuk do të vonohet, shumë prej mjedisit tuaj duan t’ju afrohen … qetësohuni se nuk i dihet?
Parashikimet profesionale: Hëna e plotë tek Demi  ngre temperatuart në marrëdhëniet kolegjiale pasi nuk janë pak herë që arrijnë në të kuqe, pak para shpërthimit. Mbajini nervat tuaja ose zemërimin, mos i jepni hapësirë të tjerëve për t’ju angazhuar në një sfond që nuk e meritoni. Në financat tuaja ndal ngadalë, arrini qëllimet tuaja dhe kjo ju kënaq, vazhdoni kështu!

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Kjo javë do ketë shumë sfida për ju! Shumë çështje të pazgjidhura po fillojnë të prishin dhe të sqarojnë peizazhin nga pengesat që kanë hyrë. Marrëdhëniet me publikun, marrëveshjet dhe njohjet e reja do t’ju fitojnë këto ditë, ndërkohë çështjet që kanë marrë për njerëzit në mjedisin e familjes tuaj do të gjejnë zgjidhjen që do t’ju kënaqin plotësisht.
Parashikimet në dashuri: Mos bëni lëvizje të nxituara që do ta vendosin marrëdhënien tuaj në rrezik. Ju keni punuar shumë me partnerin tuaj për të fituar besimin e të tjerëve, kështu që relaksohuni dhe mos e tejkaloni gjithçka! Një udhëtim dy-ditor mund t’ju ketë rritur temperaturat plotësojë dëshirat dhe kjo është një ide e mirë të mendoni më seriozisht! Ju që jeni beqarë një person do të depërtojë në jetën tuaj që do t’ju trondisë së bashku dhe për sa kohë që  tregoni se jeni të rreptë dhe formal do të mbeteni plotësisht dhe mirë do të bëni! Jetojeni!
Parashikimet profesionale: Puna juaj e vështirë këtë javë do t’ju nxjerrë me fytyrën lart. Propozimi për një udhëtim biznesi do të jetë arsyeja për ndryshimin e të menduarit në kërkimet profesioanle. Shkëmbimi i pikëpamjeve, kontakti me mjedise të ndryshme të punës dhe kornizat e organizimit do të përfitojnë nga futja e risive që do të përfitojnë shumë në vendin tuaj të punës si dhe në financat tuaja! Një çështje e trashëgimisë që ka qenë shqetësuese për ju kohët e fundit po i vjen fundi!

UJORI
Të përgjithshmet: Kjo javë ju premton përvoja të pasura në nivelin social. Pjesëmarrja juaj dhe bashkëpunimi juaj me autoritetet lokale, figurat publike dhe njerëzit në pozita kyçe do t’ju ndihmojnë të afroheni me qëllimet tuaja. Në të gjitha nivelet duket se gjendja juaj e mirë ndihmon në zgjidhjen e çështjeve të ndryshme, kështu që tensionet dhe bisedat me njerëzit në mjedisin tuaj që ju kanë mërzitur do të zgjidhen dhe kjo do t’ju lehtësojë shumë.
Parashikimet në dashuri: Ndjenjat tuaja janë intensive dhe të forta, por kjo nuk do të thotë që partneri juaj po përjeton pikërisht të njëjtat emocione në intensitet dhe pasion. Mos u bëni kërkues në marrëdhënien tuaj dhe lejoni të shkojnë pa probleme dhe pa presion. Një udhëtim do t’ju sjellë më afër, edhe nëse nuk ja u propozon gjysma tjetër sugjerojeni ju, do i pëlqejë! Ju që jeni beqarë por nuk ndiheni mirë, mos u shqetësoni, Afërdita do t’ju shpërblejë me hyrjen e një personi që do të mobilizojë të gjithë dashurinë tuaj dhe do t’ju fitojë. Ndërkohë, shijoni flirtimin që ju mbyllin syrin …
Parashikimet profesionale: Meqenëse detyrimet tuaja profesionale rrisin kërkesat e mjedisit tuaj, konsistenca dhe zelli juaj ju jep vlerën që dëshironi ndërmjet kolegëve. Pra vazhdoni dhe ndoshta një propozim për të ndryshuar pozicionin tuaj për t’ju mbushur me kënaqësi. Në financat tuaja, ndonëse kërkesat janë rritur, keni çdo arsye të buzëqeshni, pasi ja arrini qëllimit  mirë.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Megjithëse keni kaluar shumë presione, këtë javë do të shpërbleheni dhe do t’ju bëjë të buzëqeshni. Imazhi juaj shoqëror dhe pjesëmarrja në programe të ndryshme do t’ju bëjnë të ndiheni dhe të merrni kënaqësi të madhe. Të përmirësuara do të jenë marrëdhëniet tuaja familjare, për të cilat keni ndjerë hidhërim dhe zhgënjim kohët e fundit. Vizita e një miku nga e kaluara do t’ju ndihmojë shumë që të afroheni me qëllimin tuaj. Mos lejoni që njerëzit negativ të prishin gjendjen tuaj, të përpiqeni të mbani një buzëqeshje të madhe për ju!
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj ju kënaq në të gjitha nivelet, dhe kjo shfaqet nga veprimet tuaja për çdo herë. Partneri juaj në këtë hapësirë do t’ju tregojë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni edhe më të bukur dhe më harmonik. Është koha që të mendoni hapin e ardhshëm në marrëdhënien tuaj derisa ta vendosni, të ikni për një S/ K dhe të relaksoheni, të dy keni nevojë! Ju që jeni beqarë, relaksohuni pak, shijoni daljet me miqtë, zbavituni dhe zbrazni mendjen tuaj nga mendimet që prishin gjendjen tuaj … dhe sigurohuni që duke ndjekur këto hapa, së shpejti do të arrini tek pikat e forta që ju doni!
Parashikimet profesionale: Çdo gjë në fushën tuaj të biznesit tregon dhe demonstron dinamizmin tuaj. Besoni në pikat e forta, zgjuarsinë, aftësitë tuaja dhe së shpejti do të prezentoheni me mundësi profesionale që do t’ju bëjnë të ndiheni të fuqishëm. Në financat tuaja disa të ardhura nga një burim i largët do të jenë një dhuratë që do t’ju habitë me kënaqësi! Fati është pranë jush.