Publikohet klipi zyrtar i këngës që do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

718
Kënga ‘Mall’ e kënduar nga Eugent Bushpepa, përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovizion ka gati versionin zyrtar.
Sigal

Në këtë klip nuk kanë munguar motivet e kostumeve popullore në veshjet e balerinëve ku dominon fustanella, xhubleta me përfaqësim të të gjitha trevave shqiptare. 

Videoklipi është realizar me ide dhe regji të Ajola Xoxës dhe fotografi të Arianit Gjonbalajt. 

Kënga fituese e Festivalit të 56 në RTSH, do të prezantojë Shqipërine për të 15-in vit rradhazi në skenën e festivalit më të rëndësishëm europian.