Vrasja në Korçë, identifikohet autori

17
Sigal

Mbrëmjen e sotme, në lagjen nr.10 në qytetin e Korçës, një shtetas ka qëlluar me armë zjarri drejt shtetasit Jorgo Prifti e më pas ka vrarë dhe veten.

Mësohet se autori është Ilke Lluka.

Bëhet me dije se i ati i autorit jeton në të njejtën shtëpi me të ëmën e Emiljano Pines. Gjithashtu mësohetb se kanë lindur konflikte për shkaqe xhelozie dhe për pasuri. Autori jetonte në Greqi.

Policia po punon për të mësuar detaje të reja.