Vlorë/ Mbollën kanabis në oborret e banesave, në pranga dy kultivuesit

426
Policia e Vlorës ka arrestuar gjatë pasdites së sotme shtetasit Bujar Selmanaj 52 vjeç dhe H. Buza 57 vjeçe, banues në fshatin Babicë e Madhe. Selmanajt iu gjetën dhe sekuestruan ne oborrin e baneses se tij 22 bime narkotike, ndërsa 57-vjeçares Buza iu gjetën 137 bimë. Gjithashtu gjate kontrollit ne banesen e shtetases H. Buzi u gjet edhe nje sasi mariuane rreth 3 kg qe po pergatitej per treg. Policia ka shoqeruar dhe dy shtetas te tjere komshinj te shtetases H.B, si dhe eshte shoqeruar edhe kryeplaku i fshatit A.Y per tu marre ne pyetje.
Sigal