Vijon rezistenca e banorëve tek “Astiri”

373
Sigal

Banorët në zonën e Astirit” vijojnë protestën e tyre pranë objekteve të cilat janë në plan për tu prishur pasi aty do të kalojë projekti i Unazës së madhe në Tiranë.

Paraditen e sotme banorët kanë bllokuar rrugën dhe ka pasur dhe përplasje me policinë bashkiake të cilët ndodhen atje për të hequr shtyllat e ndriçimit nëpër rrugë.