Sekuestrohen 65 kg hashash në Skrapar, prangosen dy, ja emrat

484
Serish eshtë sekustruar drogë nga polcia e shteteit. Një sasi prej 65 kg kanabis sativa është sekuestruar në një banesë në fshatin Vërzhezhë te Skrapar. Policia e Beratit informoi sot arrestimin e Denis Jahos, 28 vjeç dhe Juxhino Jaho, 24 vjeç. 
Në njftimin e policisë thuhte se: “Arrestimi i tyre u bë, pasi nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasve të lartpërmendur në fshatin Vërzhezhë, Skrapar i’u gjetën dhe sekuestruan në cilsinë e provës materiale rreth 65 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva e ndarë në 40 pako” 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga nenet 283/2 të Kodit Penal.