Po punonte tokën, 33-vjeçari plagoset pas shpërthimit të një fisheku

15
Sigal

Një 33-vjeçar është plagosur mesditën e së mërkurës në Sarandë teksa po punonte në tokën e tij. Mësohet se gjatë kohës që ka qenë duke punuar ka plasur një fishek.

Ai është dëmtuar në pjesën e krahut dhe është dërguar për mjekim në spitalin e Sarandës.

“Rreth orës 14:15, në spitalin e Sarandës, është paraqitur për mjekim, shtetasi H. M., 33 vjeç, banues në Delvinë, i cili dyshohet se është dëmtuar në pjesën e krahut, si pasojë e plasjes së një fisheku, gjatë kohës që ky shtetas ka qenë duke punuar tokën e tij.”– njofton policia.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.