Përfshihet nga flakët edhe pylli i Kreshpanit në Fier

100
Sigal

Një zjarr ka përfshirë pyllin e Kreshpanit në Cakran të Fierit. Zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak të temperaturave të larta.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Fierit, Patosit dhe Roskovecit. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.