Pas kanosjes me armë, arrestohet fieraku i shpallur në kërkim

337

Uniformat blu në Fier kanë arrestuar një 32-vjeçar të shpallur në kërkim për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

Fieraku me iniciale Sh.L., më 24 shkurt të këtij viti për motive të dobëta kanosi me armë zjarri shtetasin E.Ll. në fshatin Radostinë Vadhizë.

“Ndalimi i Sh.L., banues në Radostinë Vadhizë, u bë pasi ishte shpallur në kërkim për veprat penale ‘Kanosja’ dhe ‘Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak’,”, thuhet ne njoftimin e policisë.