Një nga autorët që dhu.nuan avokatin Sokol Mëngjesi është futbollist, ja roli që kishte 26-vjeçari

28
Sigal

Një nga katër autorët të cilët dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi, është identifikuar si Romario Tabaku, aktualisht i shpallur në kërkim. Mësohet se Tabaku është futbollist dhe deri një vit më parë ka luajtur me skuadrën e Tërbunit.

Sipas njoftimit të policisë së Tiranës, Tabaku 26 vjeç ka larguar autorët nga vendi i ngjarjes me automjetin tip Audi me targë AB 696 JT.

Drejtori i Policisë se Tiranës, Tonin Vocaj tha se 4 autoret e sulmit janë Romario Tabaku, Elton Kasaj, Drivald Alia dhe Dorian Alia, ky i fundit u vetëdorëzua në momentin kur po jepej konferenca për shtyp.

Tonin Vocaj sqaroi të gjithë dinamikën e ngjarjes, ndërsa tha se Romario Tabaku ka larguar autorët e ngjarjes me një makinë Audi.