Ngjarje e rëndë në Mat, plagosen dy turistët francezë pasi makina ra në greminë

63
Sigal

Një aksident i rëndë raportohet se ka ndodhur ditën e sotme në Mat. Një automjet me dy turistë francezë dyshohet se ka dalë nga rruga dhe ka rënë rreth 50 metra në greminë. Për pasojë të dy kanë mbetur të plagosur.

Kjo është ngjarja e radhës me turistët e huaj në Shqipëri që kanë vdekur, apo janë plagosur, në javët e fundit.