‘Në kërkim nga Gjermania’, arrestohet në Kakavijë shqiptari, po tentonte të hynte në Greqi

66
Sigal

Kapet në Kapshticë nga pala greke një shqiptar i kërkuar në Gjermani.

Shtetasi shqiptar është kapur nga policia kufitare e Kapshticës në bashkëpunim me sektorin e verifikimit të pasaportave.

Shqiptari 26 vjeç është kapur dje në mesditë.

I riu shqiptar rezulton i kërkuar me urdhër arresti europian të lëshuar nga autoritetet gjermane për vjedhje dhe grabitje.