Kurbin, sekuestrohen 750 rrënjë kanabis

420
Në kuadër të planit të masave “Për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike për vitin 2016″ nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, janë gjetur dhe asgjësuar me anë të djegies 750 bimë të dyshuara narkotike kanabis sativa. Materialet u referuan Prokurorisë Kurbin për veprën penale ” Kultivimi i bimëve narkotike”.
Sigal