Fqinjët e gjetën të larë në gjak, zbardhet motivi i vrasjes së shqiptarit në Greqi

157
Sigal

“E vrāu për 130 euro”, ky thuhet se është motivi për krīmin që ndodhi rreth dhjetë ditë më parë në zonën e Artemis, ku vīktimë mbeti një 65-vjeçar shqiptar.

Sipas policisë së Greqisë, autori i vrāsjes është një shqiptar 34-vjeçar, punëtor ndërtimi.

Të premten policia nisi një sulm kundër personave që kishin dalë për të protestuar. Në një moment, 34-vjeçari i dha hua vīktimës 130 euro. Atë pasdite ai shkoi në shtëpinë e 65-vjeçarit dhe e gjeti në oborr.

Ai i kërkoi që t’i jepte paratë që i kishte dhënë hua dhe në moment të dy burrat u kapën nga krahët, gati për t’u përplasur. 34-vjeçari e hodhi 65-vjeçarin në tokë dhe e goditi për vdēkje.

Policia kontrolloi zonën e ngjarjes ku u gjet vīktima dhe shpejt identifikoi autorin e dyshuar, i cili rrëfeu krīmin gjatë marrjes në pyetje.

Mediat greke shkruajnë se familja e vīktimës nuk dinte gjënë më të vogël për borxhin 130 eurove që kishte marrë burri. 34-vjeçar shqiptar është arrestuar pas një urdhri të lëshuar kundër tij dhe do të dalë para drejtësisë.