Dua të rri në burg, vendimi i Stresit: Nuk kam besim tek….

460
Sigal

Pasi kërkoi ndryshim të masës së sigurisë ‘arrest me burg’, Arkimed Lushaj heq dorë nga ankimimi. Këngëtari i njohur i rrepit, me emrin e artit Stresi u arrestua në një hotel në Linzë, pasi akuzohet se ka qenë pjesë e një bande kriminale si dhe për armëmbajtje pa leje.

Mësohet se Lushaj ka kërkuar nëpërmjet avokatit të tij që mos të zhvillohej gjyqi, me pretendimin se nuk kishte besim tek drejtësia shqiptare.

“Dua te rri ne burg, pasi nuk kam besimte drejtësia”, kështu mësohet të jetë shprehur përmes avokatit të tij këngëtari i njohur.