Aksident në Shkodër, turisti zviceran përfundon me motor në lumin Kir

369
Sigal

Një turist zviceran ka mbetur i plagosur, si pasojë e një askidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në Shkodër, teksa zvicerani ka qenë duke udhëtuar me motor.

Si pasojë e shpejtësisë së lartë, turisti mësohet se ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumin Kir.

Për pasojë, ai ka marrë disa plagë dhe është trnasportuar në spitalin e Shkodrës, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.