Vasili: Edi shko te infektivi, mbështeti heronjtë dhe nëse trembesh shkojmë bashkë!

403
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për takimet e sotme të Edi Ramës me qytetarët në rrugë. Në një postim në Facebook ai shprehet se kryeministri duhet të shkojë te mjekët e infektivit dhe të mbështesë mjekët.
Postim i plotë i Petrit Vasilit në Facebook:

Edi shko te infektivi, mbeshteti heronjte dhe ne se trembesh shkojme bashke!

Edi Rama u thoshte shqiptareve :

“Ju lutem ecni fillikat në rrugë pa u ndalur askund”!

Ndersa po vete Edi Rama del me nje tufe sejmenesh rreth e perqark dhe sigurisht edhe me nje qe do ta filmoje çfaqjen e tij.

Edi ata qe kane nevoje per mbeshtetje jane mjeket, infermieret dhe sanitaret e spitalit infektiv heronjte sic i kane pagezuar me te drejte.

Edi shko takoji, shko ne spitalin infektiv jepu mbeshtetje dhe kurajo ne sakrificen e jashtezakonshme te tyre.

Ti thua jemi ne lufte dhe ti udheheq luften.

Shko Edi komandanti i luftes ne spitalin infektiv shko atje heronjte po te presin.

Po nuk pate kurajo,guxim e trimeri dhe po tu desh shkojme edhe bashke, po nuk vajte dot vetem.

P.S shiheni foton e Edit si filmohet mes sejmeneve