Virale:E ngatërroi me Ibuprofen, 27-vjeçarja gëlltit kufjen e Iphone-it

263
Sigal

Një Tiktok-ese dhe estetiste femër pohon se ajo gëlltiti aksidentalisht një nga Apple AirPods duke menduar se ishte ibuprofen dhe e nxori jashtë. Për më tepër, Carli Bellmer ndau një memo zanore që ajo thotë se ishte regjistruar nga brenda stomakut të saj gjatë incidentit të çuditshëm dhe të frikshëm.

Bellmer, 27, e cila është @iamcarliiib në TikTok dhe ka më shumë se 3,300 ndjekës, transmetoi historinë e saj të çuditshme këtë muaj në një seri postimesh.

“Pra, unë hëngra  AirPod”, tha Bellmer në një video të TikTok që ka fituar më shumë se 2.4 milionë shikime.

“Po zvarritesha në shtrat dhe kisha një ibuprofen 800 në njërën dorë dhe f***ing AirPod – kufja ime e majtë – në tjetrën”, tha ajo ndërsa në sfond luhej kënga e fundit e botës “Oh Jo”.

Bellmer, e cila jeton në Boston, vazhdoi se ajo hodhi atë që mendonte se ishte ibuprofen në gojë dhe e hodhi me ujë.

“Atëherë kuptova se nuk ishte ibuprofen,” tha ajo duke qarë. “Unë u përpoqa ta gërmoj dhe nuk do të dalë, dhe po e humbas mendjen.”

Disa përdorues të mediave sociale shpejt vunë në dyshim pretendimin e Bellmer se ajo ngatërroi pa mendje AirPod-in për pilulën kundër dhimbjeve.

Të tjerët shqetësoheshin për mirëqenien e Bellmer.

Në një postim tjetër, Bellmer siguroi shikuesit se një rreze X tregoi se AirPod ishte larguar nga trupi i saj nga jashtëqitja.

“Kisha një ndjenjë që e kalova. Nuk e kam marrë, por e di që ka kaluar”, ka shkruar Bellmer. “E di që ishte në stomakun tim dhe nuk është më.”