VIDEO/ Trump përplaset me gazetarin e NBC News: Ti je një reporter i tmerrshëm!

300
Sigal

Presidenti amerikan Donald Trump është përplasur me gazetarin e NBC News, Peter Alexandër gjatë konferencës për shtyp për situatën nga koronavirusi në këtë vend. Trump tha se ishin duke e provuar një ilaç dhe derisa të kishin rezultate dëshironte që t’i jepte situatës një frymë pozitive, por gazetari e pyeti se “çfarë mesazhi u jepte amerikanëve që duan zgjidhje”.

Kjo nuk i pëlqeu kreut të Shtëpisë së Bardhë që ia ktheu: “Ju them që ti je një gazetar i tmerrshëm”. Gazetarët që folën më pas e rimorën pyetjen në mbështetje të kolegut të tyre. “Le të shohim se çfarë do të ndodhë. Nuk kemi asgjë për të humbur” – iu përgjigj Trump.