“U përpoq të më përdhunonte”, 57-vjeçari tenton të djegë me acid një grua

56
Sigal

Një 57-vjeçar në Greqi me probleme serioze të shëndetit mendor ka sulmuar dhe më pas ka tentuar të djegë me acid një 63-vjeçare në Greqi.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e të hënës (13 shtator) jashtë spitalit Shtetëror të Nisë.

Autori i tha policisë se ajo u përpoq ta përdhunonte. Ai fillimisht pohoi se viktima ishte vjehrra e tij dhe më pas ndryshoi dëshmi pa qenë në gjendje policia të sqaronte marrëdhënien mes viktimës dhe autorit.