Tërmeti “shkund”Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

60
Sigal

Një tërmet i fuqishëm goditi sot në mbrëmje vonë Greqinë, afër Kastoria.

Sipas EMSC, ai ishte me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter dhe me thellësi 5 km.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa qytete në Shqipëri, përfshirë edhe Tiranën.