Shpërthejnë sërish protestat në Beograd, ja çfarë po ndodh në këto momente (Video)

175
Sigal

Vijojnë protestat e dhunshme në Serbi. Së fundmi vendi është revoltuar ku protestuesit kanë dalë para kuvendit duke hedhur pishtarë zjarri dhe policia gjuajti gaz lotsjellës.

Pas sulmit ndaj policisë, agjencitë e zbatimit të ligjit pushtuan tërë sheshin përpara Parlamentit serb. Deri në këtë moment,  situata ishte e ishte e qetë në qendër të qytetit, qarkullimi u lëshua nga tuneli i Terazije. Sidoqoftë, aktualisht ka incidente pranë Qendrës Rinore.