Shkon për të pushuar në një plazh në Itali, shqiptari vdes para syve të gruas

535
Një 61-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen sot në plazhet e Italisë. Pikërisht teksa futej në det bashkë me gruan e tij, ai është rrëzuar pa ndjenja.
Sipas mediat italiane dita e pushimit të dy bashkëshortëve është kthyer në tragjedi.

Gruaja kerkoi ndihme sapo pa burrin te binte pa ndjenja. Menjëherë nderhyne mjeket dhe urgjenca dhe mesohet se burrit iu dha ne vend ndihma e pare, madje edhe me defibrilator. Por duket se gjithcka ishte e kote, pasi, mjeku u dorezua, kur burri nuk po jepte me asnje shenje jete, shkruan Venezia Today.

Nga hetimet e para thuhet se viktima vuante nga problemet e zemrës dhe kjo besohet të jetë arsyeja pse humbi jetën.
Sigal