SHBA, zjarr në Bronx, pamjet e ndërtesës në zjarr ku u plagosën 16 njerëz

420
Disa persona kanë mbetur të plagosur gjatë një zjarri që përfshiu një ndërtesë në Van Nest, Bronx.
Sipas të dhënave të para zjarri duket se ka rënë në një dyqan mobiliesh në katin e parë të ndërtesës rreth orë 5:30 të mëngjesit të sotëm.
Të plagosurit, shtatë të rritur dhe nëntë fëmijë, janë shtruar në spital por nuk janë në rrezik për jetën.
Në video pamjet e ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse për të lokalizuar zjarrin, të postuar në Twitter.