Polici “bombardon” me grushta vajzën në plazh, videoja bëhet virale

820
Sigal

Dy oficerë qëllojnë me grushta në kokë dhe në trup një 20 vjeçare teska po e arrestonin.

Videoja është postuar në rrjetet sociale të dielën duke shkaktuar bujë, dhe në të duken tre oficerë të departamentit të policisë së Wildwood që po përpiqen të ndalojnë Emily Weinman, 20 vjeçe buzë detit.

Incidenti u shënua në ditën Memoriale të SHBA-së.

Një oficer hipën mbi të, tjetri i mban këmbën ndërsa tjetri e qëllon.

Weinman është ndaluar për posedim ilegal alkooli në plazh dhe rezistencë ndaj arrestimit dhe sulm ndaj policëve, madje i ka pështyrë ato.

Nga videoja dëgjohen policët që i thonë vajzës nga Filadelfia të mos resiztojnë.